DESCHIDE IN LUNA MARTIE 2017 :

“CENTRUL DE EVALUARE A COMPETENŢELOR PROFESIONALE OBŢINUTE PE ALTE CĂI DECÂT CELE FORMALE”

pentru calificările :

• “TRACTORIST” NC 8331.1.1

• “LUCRĂTOR ÎN CULTURA PLANTELOR” NC 6111.1.1

• “POMICULTOR” NC 6115.1.2

Obiectivul Centrului de evaluare:
Evaluarea şi Certificarea competenţelor profesionale obţinute pe alte căi decât cele formale a persoanelor care :

• sunt în căutarea unui loc de muncă,
  • vor o calificare/ recalificare în diverse ocupaţii /calificări specificate în COR,
  • angajate / neangajate / şomere şi alte categorii, din diferite domenii ale economiei româneşti care au un nivel scăzut de calificare, sau nu deţin nicio calificare, etc.

Detaliile complete privind condiţiile de înscriere, actele necesare înscrierii, precum şi materialele specifice calificărilor de “TRACTORIST”, “LUCRĂTOR ÎN CULTURA PLANTELOR” şi “POMICULTOR” se găsesc la sediul Asociaţiei Fermierilor din Romania.

Pentru alte informaţii, persoana de contact este d-na Liliana Bâgiu, coordonator Centru de evaluare , tel: 0726.760.371, 021.317.73.32.